Fizjoteriapia Fizjoteriapia i osteopatia

Fizjoterapia

Często odwiedzają nas osoby które potrzebują relaksu, oderwania od rzeczywistości, przychodzą z ukochaną osobą żeby spędzić wyjątkowo wspólny czas. Ale bardzo często nasi klienci szukają pomocy…, szukają miejsca gdzie wyleczą różne dolegliwości, szukają fizjoterapeuty ponieważ dokuczają im dolegliwości bólowe pleców, barków, odcinka lędźwiowego, szyi.. itd

Fizjoterapia – co to jest?
Do fizjoterapii zaliczamy zabiegi, w których wykorzystuje się zjawiska fizyczne i reaktywność organizmu na różnego rodzaju bodźce. Może być stosowana samodzielnie oraz jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego lub operacyjnego.

Do metod fizjoterapeutycznych zaliczane są:

Masaże lecznicze – w zależności od schorzenia stosuje się ich różne rodzaje, takie jak masaż klasyczny, wibracyjny czy podwodny. Masaż tajski i balijski są zabiegami fizjoterapeutycznymi pochodzącymi z Dalekiego Wschodu, a nasze masażystki wyjątkowymi specjalistkami które skończyły najlepsze szkoły w Azji.

Osteopatia – jest to metoda diagnozowania i leczenia rękami (metody manualne). Nie jest to jednak żadna magia, ale jedna z metod fizjoterapi . Co więcej, osteopatia to nie tylko praktyka, ale filozofia. Wywodzi się z przekonania, że soma i psyche (ciało i dusza) stanowią całość, że organizm posiada naturalne zdolności do samoregeneracji, że wyleczenie zależy od nastawienia pacjenta, jego siły wewnętrznej i wiary w wyzdrowienie.

Osteopatia jest traktowana jako część fizjoterapii połączonej z medycyną. Jednakże to nie jest sposób na wszystkie choroby.

Dlaczego fizjoterapia?

Nie raz widzieliśmy osoby które przyszły na masaż zgarbione, obolałe a wychodziły wyprostowane i z uśmiechem na ustach. Oczywiście nie są to żadne cudowne metody i często potrzeba wielu wizyt żeby poczuć się lepiej, a do wyzdrowienia droga jest daleka. Ale mamy tylko jedno ciało, musi nam wystarczyć na całe życie więc zadbajmy o nie.

Nasza oferta to nie tylko fizjoterapia i osteopatia.

Zapraszamy do zapoznania się z szczegółowym opisem innych masaży, a wśród nich  masaż klasyczny, masaż lomi lomi, masaż relaksacyjny dla par.